Čo sú stabilizované ruže?

Ako sa starať o stabilizované ruže ?                                                                                  Využitie stabilizovaných ruží

Sú to ruže prírodného charakteru. Nikdy si ich nesmieme mýliť so sušenými, umelými, alebo voskovými ružami. Celý hrubý popis výroby si popíšeme nižšie, tak aby aj úplny laik pochopil čo to tie stabilizované ruže sú.

Na začiatok by sme vám priblížili, pod akými rôznymi názvami môžeme tieto ruže nájsť :

Stabilizované ruže , Dlhotrvajúce ruže, Preparované ruže, Konzervované ruže, Naturalizované ruže

zo zahraničných výrazov sú najznámejšie :

Long lasting roses, Infinity roses, Eternal roses

Hlavnou špecifikáciou stabilizovaných ruží, inak povedané aj dlhotrvajúce ruže, je ich neuveriteľne dlhá životnosť. Ruže, ktoré prejdu procesom stabilizácie nám dokážu robiť radosť kľudne aj 5 rokov pri správnom zaobchádzaní.

Ak by ste mali záujem vedieť viac o starostlivosti a predĺžení životnosti pozrite TU

ČO JE TO STABILIZÁCIA RUŽE ?

Proces stabilizácie prebieha tak, že sa pokladajú čerstvo narezané “živé” ruže do pripravených zásobníkov, ktoré obsahujú špeciálny stabilizačný roztok. Po dobu 4-7 dní sa odparuje z ruží ich takzvaná rastlinná miazga, ktorá je úplne nahradená spomínaným stabilizačným roztokom. Nieje vylúčené, že ruža môže stratiť sýtosť farieb, ak nastane tento problém, je riešený následným dofarbením podľa potreby. Následne idú ruže do miestnosti s výšenou teplotou, kde sa celý proces dokončí. Posledným krokom je kontrola kvality a následné balenie do ochranných krabíc. Proces je blízky procesu preparovania a preto sa pri tomto druhu ruží môžete stretnúť aj s názvom preparované ruže.

Hoci hlavným krokom je špeciálne riešenie, ktoré nahrádza živú výplň rastlín, technológia je dosť  zložitá a nie všetky kvety dokážeme  stabilizovať. Ľalie, slnečnice, púpavy – tieto a mnohé ďalšie rastliny na trhu so stabilizovanými rastlinami chýbajú.

I keď táto metóda je na slovensku viac menej novinkou vo svete je už dávno známa. Všetko to začali manželia Lambertovci v 70tých rokoch minulého storočia, ktorí sa zaoberali výskumom ohľadne ochrany rastlinného materiálu. Tento výskum mal za výsledok novú jedinečnú technológiu, ktorú firmy využívajú dodnes na stabilizáciu ruží.

 

Stabilizované rastliny sú prírodného pôvodu, preto sa môžu farby alebo veľkosti mierne líšiť

Náhľad stabilizovaných ruží
Ako sa starať o stabilizované ruže

Ako sa starať o stabilizované ruže ? Čo sú stabilizované ruže ?                                                  [...]

Využitie stabilizovaných ruží

VYUŽITIE STABILIZOVANÝCH RUŽÍ Čo sú stabilizované ruže ?               [...]

preloader