Ako sa starať o stabilizované ruže ?

Čo sú stabilizované ruže ?                                                                                            Využitie stabilizovaných ruží

Ako sme už v prvých článkoch o dlhotrvajúcich ružiach napísali, nieje potrebná takmer žiadna starostlivosť, no treba dodržať určité pravidla a tým výrazne pomôžeme kvetov vydržať čo najdlhšie.

1. Nepolievať / Nezalievať !

Stabilizované ruže sa nesmú dať do kontaktu s väčším množstvom vody, preto sa treba vyvarovať ich zalievaniu. Akonáhle by sme ruže poliali, tak s vodou by sme ruže obohatili aj o ďalšie bakteriálne prvky, ktoré by spustili bežný proces rozkladu, to by malo za dôsledok ukončenie ich dlhotrvácnosti a po určitej dobe, ak by sa držala vlhkosť v okolí spôsobená touto zálievkou, ruže by začali hniť.

2. Vyhnúť sa vlhkému prostrediu

Ruže by sme mali držať na suchom mieste, vhodné ich je vystaviť priamo do obydlia kde žijete (obývačka, spálňa, chodba, kancelária atd..) silno neodporúčame stabilizované ruže vystaviť v kúpelni, vlhkých pivničných priestoroch a kuchyni v blízkosti miesta kde prebiéha príprava jedál a je veľka šanca, že sa para pri varení dostane do kontaktu s ružami.
3. Držať mimo priameho slnečného žiarenia 

Preparované ruže odporúčame vystaviť na miesto, kde nebude na ne pôsobiť priame slnečné žiarenie a ani iné príliž agresívne svetlo, ktoré by bolo tak blízko, že by prenášali na ruže teplo. Pokiaľ by sme zanedbali toto odporúčanie, ruže by mohli po určitej dobe strácať sýtosť farby (farby blednú)

4. Vhodná teplota a vlhkosť pre stabilizované ruže

Keďže stabilizované ruže sú naozaj nenáročné na starostlivosť, hravo zvládajú nízke aj vysoké teploty, takže pokiaľ ich potrebujeme prepraviť npr. cez zimu ku naším známym a vonku je -10 stupňov, nič si z toho nerobte, ruža sa nepoškodí nízkou, ani vysokou teplotou. Ak by sme mali teplotu odporučiť z hľadiska zachovania čo najdlhšej životnosti bolo by to 5 – 30 °C a vlhkosť 60% (klasická izbová vlhkosť)

5. Čistenie  / umývanie stabilizovaných ruží

Stabilizované ruže umývame / utierame výhradne jemne navlhčenou handrou v čistej vode, nikdý nepoužívame chemické prípravky. Ak nám ide iba o odstránenie prachu odporúčame vyfénovať ich fénom na ktorom budeme mať nastavený najnižší stupeň ohrevu

Nezabúdajte, že stabilizované rastliny sú prírodného pôvodu, preto sa môžu farby, alebo veľkosti mierne od seba líšiť . Každý púčik môže mať iný tvar lupeňov, inú výšku a inú stavbu okvetia.

Náhľad stabilizovaných ruží
Čo sú stabilizované ruže ?

Čo sú stabilizované ruže? Ako sa starať o stabilizované ruže ?                                                                              [...]

Využitie stabilizovaných ruží

VYUŽITIE STABILIZOVANÝCH RUŽÍ Čo sú stabilizované ruže ?               [...]

preloader