Vedeli ste o všetkých blahodarných a prospešných účinkoch lupeňov ruží na vašu pleť a zdravie?  Prinášame vám pár úžasných a praktických rád, o ktorých by mala vedieť každá žena.

Táto romantická kvetina  úspešne bojuje proti vráskam , akné, zápalom  a pomáha aj pri migrénach či srdcových ochoreniach. Viac sa dočítate v článku.

Jej použitie je úplne jednoduché a výroba zaberie pár minút.

Ružová voda ma silné antibakteriálne účinky. Pri zápalových procesoch vám pomôže  takmer na  100% . Je to prírodná cesta ako odstrániť problém s akné . Naneste ju na tvár pomocou odličovacieho tampóna alebo ju taktiež môžete vklepkať do pleti.

Ďalej pôsobí ako menšia žehlička na vrásky a predchádza ich tvorbe.

Zjemňuje a hydratuje pokožku  . Môžete ju kľudne použiť  do kúpeľa . Nielen že krásne zjemní pokožku , ale bude pôsobiť aj ako aromaterapia. Takže pri kúpeli úplne zregenerujete.

Použiť ju môžete aj ako tonicum. Po vyčistení  mliekom si pleť jemne pretrite ružovou vodou.  Dočistí vám tak posledné nečistoty.

Ak sa radi oplalujete  určite ju noste so sebou ako prvú pomoc na spálenie . Predchádza tvorbe pľuzgierov  a upokojuje spálenú pokožku.

Každá z nás ma rada žúrky a párty. No niekedy to preženieme a na druhý deň nás trápia kruhy pod očami.  Aj tu má perfektné využitie zázračná voda z ruží. Odličovacie tampóny namočte do ružovej vody a priložte ich na oči približne na 10 minút.

Okrem kozmetických účinkov priaznivo pôsobí aj na zdravie.  Posilňuje nám srdiečko a chráni pred infarktom.  Podporuje trávenie a pomáha pri migrénach.  Pri požití sa odporúča jedna čajová lyžička každý deň pred  jedlom.  Pri akejkoľvek  bolesti  túto vodu jemne vmasírujte v mieste bolesti.

Výhodou liečivej vody z ruží je, že je 100% prírodná.  Môžete si ju kúpiť alebo vyrobiť a to tak že použijete vlastné ruže zo záhrady. Určite nie ruže s kvetinárstva, ktoré sú chemicky ošetrované.

Ako si ju vyrobiť?

Lupene z ruže(5 hlavičiek) dajte do hrnca a zalejte destilovanou vodou. Nechajte ich  5 minút povariť potom vychladnúť  a nakoniec preceďte cez sitko .  Vodu si prelejte do vašej kozmetickej fľaštičky čí nádoby a používajte ju každý deň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

preloader