VYUŽITIE STABILIZOVANÝCH RUŽÍ

Čo sú stabilizované ruže ?                                                                                 Ako sa starať o stabilizované ruže ?

Stabilizované ruže, a tak isto aj iné stabilizované kvety majú tendenciu udržať svoju prirodzenú farbu a mäkkosť. Táto vlastnosť ich robí neoddeliteľnou súčasťou výzdob, ktoré potrebujeme zachovať na čo najdlhší čas.

V tejto dobe sa dlhotrvajúce ruže využívajú hlavne v kvetinárstvach kde sa z nich vyrábajú dekoračné flower boxy (kvetinové boxy), dlhotrvajúce kytice, a rôzne druhy aranžmánov. Čím ďalej, tým je tento druh populárnejší a ľudia ho využívajú hlavne ako prejav pozornosti. Darované stabilizované ruže doslovne pripomenú obdarovanej osobe vašú náklonnosť každý deň po dobu takmer 5 rokov. Kedže výber farby na mieru už nieje žiaden problém, ruže viete zladiť s farbami nábytku a urobiť z nich krásny doplnok do bytu, domu či kancelárie.

Takto upravené preparované ruže, majú veľkú výhodu oproti klasickým ružiam. A teda si môžeme napísať :

Aký je rozdiel medzi stabilizovanou ružou a obyčajnou rezanou ružou :

Klasickú ružu si nemusíme extra predstavovať, s tou prichádzame do kontaktu pri mnohých príležitostiach, ako je napríklad Valentín, narodeniny, meniny, a rôzne výnimočné dni, ako npr. Deň matiek, alebo Deň žien, takže vieme o nej, že vydrží cca (ak je darovaná čerstvá) 3-7 dní. Základná starostlivosť predstavuje podstrihovanie stoniek, výmena vody a pridávanie výživy pre rezané kvety.

Stabilizované ruže majú nasledovné základné odlišnosti od klasických:

  1.  Výdrž 2-5 rokov so stále krásnym vzhľadom
  2.  Nieje potrebná žiadna každodenná starostlivosť (nevyžadujú vodu, ani svetlo)
  3. Jednoduché skladovanie a preprava
  4. Preparované Ruže nenapadá škodlivý hmyz ani plesne
  5. Pre niekoho výhoda, pre niekoho nevýhoda, dlhotrvajúce ruže už nemajú svoju typickú vôňu, lebo neobsahujú peľové častice, čo veľmi ocenia hlavne alergici.

Pre opätovné upresnenie, stabilizované ruže nemajú nič spoločné so sušenými ani umelými kvetmi. Umelé ruže, bez ohľadu na to, ako atraktívne vyzerajú, nie sú nič iné ako imitácia farbených polyesterov a syntetických materiálov. Sušené kvety nemajú svoju farbu ani tvar, sú príliš krehké, robia menší neporiadok a nevydržia tak ako stabilizované.

Náhľad stabilizovaných ruží

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *