Sny nás sprevádzajú od začiatku narodenia až po smrť. Strašia nás v nich pavúky, zomrie nám niekto blízky alebo prežívame milostnú scénku. No každým snom nám chce naše podvedomie niečo povedať.

Sen trvá pol hodiny a počas spánku ich máme približne osem. Mnohí tvrdia že sa im nič nesníva, ale pravda je taká že si svoje sny nepamätajú. Prvé, ktoré sa dostavia asi hodinu po tom, čo zaspíme, trvajú približne desať až tridsať minút. Trvanie ďalších snov sa predlžuje podľa toho, ako dlho spíme.

Vedci rovnako zisťovali, o čom snívajú muži a o čom ženy. Kým páni majú viac násilné a sexuálne sny, v ktorých sa pohybujú na neznámych miestach s cudzími ľuďmi, ženy snívajú o domove a prostredí, ktoré dobre poznajú. Každý problém, s ktorým sa vnútorne zaoberáme, sa v sne skôr či neskôr objaví. Či už ide o partnerské, rodinné, alebo pracovné problémy.

Sny na podvedomej úrovni odrážajú telesné procesy a zmeny. Keď vám v noci treba ísť na záchod, následne sa to premietne do sna. Dosť často sa v sne zobrazí aj vážnejšia choroba, ktorá sa ešte len začína. Vtedy sa obyčajne zmení na nočnú moru a  budíte sa vystrašení a prepotení.Snívalo sa vám, že vám umrel niekto blízky?  Zobudíte s mokrými očami a prvé, čo urobíte, je, že skontrolujete aspoň telefónom človeka, ktorého ste v noci pochovávali. A presne to vaše podvedomie chce – aby ste sa blízkemu ozvali.

Podľa doktorky Hradilekovej  takéto sny signalizujú výčitky, že blízkeho v reálnom živote zanedbávame. Nie každý sen niečo skrýva. Musíte sa naučiť oddeliť sny, ktoré nesú posolstvo, od tých, ktoré rekapitulujú spomienky.Bezvýznamné sny sú útržkovité, hmlisté, pocitovo neutrálne a v priebehu dňa ich zabudnete. Spozornejte, ak sa vám niektorý sen opakuje. Opakované sny sú vždy psychologicky významné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

preloader