Cítite sa stále unavení a nemôžete sa zbaviť jarnej únavy? Prebuďte sa s nami zo zimného spánku s nasledujúcimi radami.

DETOXIKÁCIA

Na jar je ideálny čas pre detoxikáciu vášho tela. Foriem a odporúčaných spôsobov pre detoxikačnú kúru je celá rada. Skúste hľadať, čo by vyhovovalo priamo vám. Tým, že sa zbavíte toxínov vo vašom tele, svoj organizmus na nejaký čas zregenerujete a po náročnej zime prebudíte.

POHYBOM PROTI ÚNAVE

Zabojovať proti jarnej únave vám môže pomôcť tiež správny pohyb. Čerstvý vzduch, príroda a šport robia s telom divy. Navyše bez zimných búnd sa lepšie vyráža na prechádzky, túry, alebo na bicykel. Vytiahnite svojho partnera a deti a vťahujte jar plnými dúškami. Príjemne sa unavíte pre ľahké zaspávanie večer a jarná únava sa s vami čoskoro začne sama lúčiť.

BYLINKOVÝ KÚPEĽ

Nechať odplaviť únavu tiež môžete vo vani. Bylinkové kúpele vám v tom pomôžu ešte viac. Napustite si teplú vodu, zasypte bylinkami a relaxujte. Zrelaxované telo lepšie regeneruje, rýchlejšie zaspíte a užijete si hlboký spánok, z ktorého sa prebudíte naozaj oddýchnutí. A aké bylinky sú vhodné? Vyskúšajte rozmarín, levanduľu, harmanček, valeriána, prasličku alebo rôzne kombinácie týchto byliniek.

ZELENINOVÉ JEDLÁ

Všetky vitamíny telu po dlhej zime chýbajú. S tým vám zaručene môže pomôcť čerstvá zelenina, ktorá sa začne objavovať na trhoch a rásť na vašich záhradkách. Doprajete tak telu potrebné minerály a ďalšie látky, telo sa prečistí a príjemne naštartuje vďaka získanej energiu. Únava už vás trápiť nebude.

DOPLNTE VITAMÍN D

Je všeobecne známe, že vitamín D získava naše telo zo slnečného žiarenia. A na jar to priamo láka vyjsť von a nechať sa hladiť prvými slnečnými lúčmi, podľahnite a vyrazte do prírody. To vám dodá vitamín D a dobrú náladu na celý deň.

Po osobnej skúsenosti s týmito radami vás môžem ubezpečiť, že vás po ich absolvovaní nebude trápiť jarná únava a môžete si naplno vychutnávať krásny príchod jari. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

preloader